WSL: Arsenal Ladies 3-1 Everton Ladies; Kanonierki ostatecznie czwarte

Mumin Aktualności Podziel się opinią

Za nami ostatni mecz Arsenal Ladies w tegorocznej edycji Women’s Super League. Kanonierki pokonaly na wlasnym stadionie rywalki z Evertonu 3-1. Mecz rozpoczal sie nerwowo, ale ostatecznie cieszy odniesione zwyciestwo. Innego wyniku nie mozna by bylo zaakceptowac.

Mecz z ostatnia ekipa w tabeli mial byc lekki i przyjemny. Warto nadmienic, ze Everton Ladies nie wygraly ani jednego meczu w tym sezonie. Nasze Panie rozpoczely jednak fatalnie, gdyz juz w 10 minucie stracily bramke. Danielle Turner plasko dosrodkowywala w pole karne, a nasza bramkarka – Siobhan Chamberlain, popelnila prosty blad, przez co wynik zostal szybko otwarty.

Jeszcze przed przerwa nastapilo wyrównanie. Kanonierki otrzasnely sie i zaczely atakowac, az w koncu blad popelnila tym razem golkiper gosci. Futbolówka odbija sie od poprzeczki i „wpada za kolnierz” Brown-Finnis.

Po zmianie stron pelna kontrole przejely juz Arsenal Ladies. Do konca meczu graly ofensywnie i strzelily jeszcze dwie bramki. Najpierw w 49 minucie Carter uderzyla ladnie z pólwoleja, a w ostatnich minutach wynik ustalila Nobbs.

Arsenal Ladies: Chamberlain, Scott (C), Stoney (64’ Fahey), Samspon, Nobbs, Mitchell, Bailey (45’ Ayisi), Ohno (77’ Kinga), Williamson, Carter, Yankey

Niewykorzystane zmiany: Byrne, Murray, Weir, Humphreys

Liverpool Ladies: Brown-Finnis, Greenwood, Johnson, Whelan, Chaplen, Hinnigan, Whipp (53’ Handley), Jones (81’ Kane), Turner, Williams, Parris

Niewykorzystane zmiany: Walsh, Jones, Turner, Kane

Teraz Kanonierki przygotowuja sie do ostatniego meczu w tym sezonie. Bedzie to final Continental Cup, a rywalkami w nim Manchester City Ladies. Pojedynek odbedzie sie juz w ten czwartek o 20:45.

Arsenal Ladies zajely ostatecznie czwarte miejsce w lidze. Patrzac na liczbe zmian na stanowisku trenera i wplyw innych negatywnych czynników mozna to uznac za dobry wynik. Ostatecznie tabela prezentuje sie nastepujaco: