Z piekla do nieba! Anderlecht vs Arsenal 1:2 (0:0)

Adasko Aktualności 68 Komentarze

Po elektryzujacej koncówce meczu, Arsenal wywozi z Brukseli 3 punkty! To nie byl dobry mecz w wykonaniu Kanonierów. Do przerwy zaden z zespolów nie oddal ani jednego celnego strzalu. Gra The Gunners byla dzisiaj bardzo spowolniona. Jedynym wyrózniajacym sie graczem w dzisiejszym spotkaniu byl Alexis Sanchez. Ostatecznie Arsenal dopisuje sobie kolejne 3 punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

W 3 minucie ladnym rajdem oraz dryblingiem popisal sie Alexis Sanchez. Chilijczyk dogral pilke przed pole karne, gdzie na strzal zdecydowal sie Santi Cazorla, jednak byly zawodnik Malagi nie trafil czysto w pilke, a ta przeleciala wysoko nad poprzeczka.

W kolejnych minutach wiecej z gry mieli Mistrzowie Belgii i to oni czesciej przemieszczali sie w okolice pola karnego Kanonierów.

Na kolejna grozna sytuacje kazano nam czekac do 16 minuty. Po raz kolejny skutecznym rajdem na prawej stronie popisal sie Alexis Sanchez, ten dosrodkowal w pole karne do Danny’ego Welbecka, jednak jego strzal glowa przelecial obok bramki.

W 37 minucie z rzutu roznego dosrodkowywal Santi Cazorla. Futbolówka trafila na glowe Pera Mertesackera, jednak byly reprezentant Niemiec strzelil nad bramka.

Do konca pierwszej polowy zaden z zespolów nie stworzyl juz zadnej groznej sytuacji i oba zespoly zeszly na przerwe z bezbramkowym wynikiem, nie oddajac ani jednego celnego strzalu.

W 48 minucie swoja szanse mieli gospodarze. Z lewej strony pilke dosrodkowywal pomocnik Anderlechtu, ta trafila do Gohiego Cyriaka, który wylozyl pilke dla Ibrahima Conte, a ten zdecydowal sie na strzal z pierwszej pilki trafiajac w jednego z obronców Kanonierów, po czym pilka wypadla na rzut rozny.

Chwile pózniej okazje do strzelenia bramki mial Alexis Sanchez, po tym jak z rzutu wolnego dosrodkowywal Santi Cazorla, jednak w bramce dobrym refleksem popisal sie Silvio Proto.

W 56 minucie po raz kolejny na prawym skrzydle dobrze sie zachowal Alexis Sanchez. Chilijczyk dogral pilke w pole karne do Aarona Ramseya, jednak ten nieczysto uderzyl i pilka przeleciala kilka metrów obok bramki.

Dwie minuty pózniej Ibrahim Conte dogral pilke dla Gohiego Cyriaka, a ten oddal mocny strzal zza pola karnego, jednak w sam srodek bramki i Emiliano Martinez nie mial problemów z obrona tego strzalu.

W 64 minucie Kanonierzy powinni wyjsc na prowadzenie. Alexis Sanchez popisal sie kapitalnym podaniem, praktycznie w sytuacji sam na sam znalazl sie Santi Cazorla, jednak fantastyczna interwencja popisal sie golkiper Anderlechtu, po chwili pilka trafila pod nogi Alexisa Sancheza, jednak jego strzal przelecial nad poprzeczka.

W 72 minucie Anderlecht wyszedl na prowadzenie. Andy Najar ladnie poprowadzil pilke, podajac na czyste pole do Dennisa Praeta, a ten popisal sie kapitalnym dosrodkowaniem w pole karne w kierunku Najara, który strzalem glowa dal prowadzenie dla Mistrzów Belgii.

7 minut pózniej gospodarze powinni prowadzic 2:0. Zawodnicy Anderlechtu fenomenalnie zagrali na jeden kontakt, pilka ostatecznie Dennisa Praeta, jednak pilka po jeg strzale wyladowala na poprzecce, po czym trafila pod nogi Andy’ego Najara, ale ten strzelil w boczna siatke.

W 82 minucie rzut wolny okolo 18 metrów od bramki mieli Kanonierzy. Do pilki podszedl Alexis Sanchez, jednak pilka po jego strzale przeleciala centymetry obok bramki.

Wejscie smoka mógl zaliczyc Mario Suarez. W 84 minucie mógl znalezc sie oko w oko z Emiliano Martinezem, jednak zle przyjal pilke, a ta trafila w rece bramkarza Arsenalu.

Chwile pózniej po raz kolejny w dogodnej sytuacji znalazl sie strzelec bramki dla Anderlechtu – Andy Najar, jednak pilke po jego strzale sparowal do boku Emiliano Martinez.

W 89 minucie Arsenal doprowadzil do wyrównania. Kapitalnym dosrodkowaniem z prawej strony popisal sie Calum Chambers, pilka trafila do Kierana Gibbsa, który zdecydowal sie na strzal z pierwszej pilki, nie dajac szans bramkarzowi Anderlechtu.

Doslownie chwile pózniej Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Duze zamieszanie w polu karnym wykorzystal najlepiej Lukas Podolski, który oddal strzal pod poprzeczke, powodujac tym samym, ze 3 punkty jada do Londynu!

Anderlecht – Arsenal 1:2 (0:0)

Bramki: Andy Najar (72′) – Kieran Gibbs (89′), Lukas Podolski (90+1′)