Sanchez Show. Sunderland vs Arsenal 0:2 (0:1)

OnlyAfc Aktualności 99 Komentarze

Po zacietym i obfitujacym w sytuacje podbramkowe spotkaniu, Arsenal pokonal na Stadiums of Light Sunderland 2:0. Obie bramki dla gosci zdobyl Alexis Sanchez.

Spotkanie rozpoczelo sie od zdecydowanych ataków Kanonierów, ale dopiero w 10 minucie zobaczylismy pierwsza sytuacje pod bramka gospodarzy. Chamberlain wrzucil na piaty metr pola karnego Mannone, wloch wypuscil pilke przed siebie ale z pomoca przyszedl mu O`Shea i wybil pilke daleko przed pole karne.

W pietnastej minucie mielismy pierwszy grozny strzal na bramke Sunderlandu. Welbeck przyjal pilke na dwudziestym metrze, krótkim dryblingiem zgubil obronce i ladnie uderzyl na bramke, niestety minimalnie za wysoko.

W 30 minucie mamy pierwszego gola dla Arsenalu. Fatalny blad w Browna w srodku pola, nieudana próba podania do bramkarza i Alexis wyszedl z Mannone sam na sam. Chilijczyk poczekal spokojnie na to, az bramkarz gospodarzy sie polozy i piekna podcinka zdobyl gola. 1:0 dla Kanonierów.

Trzy minuty pózniej mogl byc juz 2:0. Cazorla otrzymal podanie od Flaminiego i nie zastanawiajac sie dlugi uderzyl na bramke gospodarzy, pilka minela jednek slupek o kilkanascie centymetrów.

Do konca pierwszej polowy juz nic sie nie zmienilo i to Kanonierzy schodzili na przerwe z przewaga jednej bramki.

Po przerwie to gospodarze zaatakowali grozniej. W 52 minucie po dosrodkowaniu z prawej strony najwyzej do pilki wyskoczyl Rodwell i gdyby nie dogra interwencja Szczesnego, to mielibysmy remis.

W 60 minucie po niedokladnym wybiciu Cattermole’a na 25 metrze, pilke przeja Sanchez i postanowil od razu uderzyc na bramke. Pilka poleciala jednak prosto w srodek bramki i rece Mannone.

Piec minut pózniej glupia strata w srodku pola Gibbsa i na strzal zdecydowal sie Larsson, pilka poleciala w róg bramki, ale dobrze spisal sie Szczesny i obronil to uderzenie.

W 80-ej minucie szanse na bramke mial Welbeck, ladnie lewa strona podlaczyl sie Monreal, dosrodkowal do Welbecka a ten strzelil glowa minimalnie nad bramka.

Przez kolejne kilka minut pilkarze gospodarzy huraganowo atakowali bramke Kanonierów a Arsenal odpowiadal kilkoma groznymi kontrami. Niestety za kazdym razem brakowalo ostatecznego podania z obu stron i wynik nie ulegl zmianie.

W ostatnich trzech minutach spotkania dwie swietne sytuacje zmarnowal Cazorla, marnujac kolejno podania Ramseya i Welbecka.

Kiedy wydawalo sie, ze spotkanie zakonczy sie jednobramkowym zwyciestwem gosci, prezent Kanonierom sprawil ich byly kolega klubowy Vito Mannone. W prostej sytuacji, zamiast wybic pilke, szturchnal ja tylko noga i w zasadzie oddal Sanchezowi. Najlepszemu pilkarzowi tego spotkania nie pozostalo nic innego, jak tylko wpakowac pilke do bramki. 2:0 dla Arsenalu i koniec marzen o remisie.

Chwile pózniej sedzia zakonczyl spotkanie i Kanonierzy wywoza ze Stadium of Light 3 punkty.