Mialo byc zwyciestwo, skonczylo sie na remisie. Arsenal 3-3 RSC Anderlecht (2-0)

Mumin Aktualności 54 Komentarze

To mial byc zupelnie inny wstep tego newsa, inne zakonczenie meczu. Niestety Arsenal pokazal swoje typowe w tym sezonie oblicze. Kanonierzy po jednym niepowodzeniu pod wlasna bramka dali sobie wbic jeszcze dwie kolejne bramki i stracic trzy bramkowe prowadzenie. Fakt, faktem, pierwsza bramka padla ze spalonego, ale to nie usprawiedliwia pilkarzy Wengera. Nawet nowa kurtka Francuza nie pomogla dzisiaj w zwyciestwie. Brak slów, zeby opisac to co zobaczylismy w koncówce, co nalezy podkreslic, DOMOWEGO meczu.

Pierwsze minuty uplywaly pod duzym pressingiem ze strony Kanonierów. Wydawalo sie, ze kontroluja gre i coraz smielej poczynaja sobie pod bramka rywali. W ósmej minucie Welbeck podal jednak zle pilke i goscie wyszli z szybkim, dwójkowym kontratakiem. Dennis Praet oddal strzal, który odbijajac sie od Pera zmylil Wojtka. Cale szczescie pilka poleciala obok slupka.

Trzy minuty pózniej malo skladna akcja w polu karnym Anderlechtu. Chambers ostatecznie próbowal uderzac, ale pilka w stylu podania trafila pod nogi Ramsey’a, którego strzal z kolei blokuje obronca belgijskiej druzyny.

W 15 minucie Kljestan ladnie przedzieral sie przez obrone gospodarzy i wyszedl nawet na sam na sam, ale Wojtek pewnie sparowal pilke.

Po pieciu minutach Arsenal odwdzieczyl sie grozna akcja. Chamberlain przerzucil pilke nad linia defensywy Anderlechtu do wychodzacego Chambersa. Mlody obronca natychmiast poslal futbolówke w pole karne, gdzie Sanchez ja opanowal i ze spokojem poteznie uderzyl z ostrego kata. Niestety trafil tylko w slupek.

W 24 minucie mamy rzut karny dla Arsenalu! Sanchez podal prostopadle w pole karne do wychodzacego Welbecka. Anglik umiejetnie wyprzedzil rywala, zastawial sie i ostatecznie zostal sfaulowany. Do „wapna” podchodzi Mikel Arteta i pewnym strzalem pod poprzeczke pokonuje Proto!

Dwie minuty pózniej mamy kolejne trafienie! Alexis Sanchez dostal pilke od Cazorli, biegnie z nia przez cale boisko i przed polem karnym zostaje powalony na ziemie. Chilijczyk podchodzi do rzutu wolnego i uderza. Pierwsze trafienie jest co prawda w mur, ale dobitka z tego samego miejsca, z woleja, trafila pod rekami bramkarza do siatki!

32 minuta to nastepny kontratak Anderlechtu. Po raz kolejny inicjatorem jest Praet, który dochodzi z pilka pod pole karne Kanonierów, gdzie oddaje strzal. Jest on jednak znów zablokowany przez obronców Arsenalu.

W 40 minucie Szczesny pewnie zlapal pilke z dobrego dosrodkowania rywali. Posylal ja szybko do Mikela Artety, a ten dlugim podaniem odnalazl Welbecka. Napastnik jednak nie zdolal dobrze uderzyc majac obronce na plecach i wywalczyl tylko rzut rozny.

Do pierwszej polowy sedzia doliczyl jedna minute. Ramsey padl z wyrazem bólu na boisku po starciu z pomocnikiem Anderlechtu, ale pózniej wrócil na boisko. Dalej nie dzialo sie juz nic szczególnego.

W przerwie trener Hasi dokonal jednej zmiany. Za Ibrahima Conte pojawil sie na boisku Andy Kawaya. Tuz po zmianie stron kolejny silny pressing ze strony gospodarzy przyniósl rezultat w postaci sytuacji podbramkowej. Alex Oxlade-Chamberlain próbowal strzelac, ale ostatecznie zostal zablokowany.

W 54 minucie kolejna zmiana u gosci. Kontuzjowanego Chancela Mbemba Mangulu zastepuje Leander Dendoncker. Chwile po niej, Ramsey opanowal przy narozniku pilke, która dosrodkowal Chamberlain. W polu karnym wyskoczyl do niej Welbeck, ale niestety nie skierowal jej do siatki.

Trzy minuty pózniej mamy kolejnego gola! Zamkniety na wlasnej polowie Kljestan nie mial do kogo podac, a pressing trójki Kanonierów pozwolil zabrac mu pilke. Chamberlain pomknal szybko w pole karne i strzalem na dlugi slupek ustalil wynik na 3-0!

W odwecie belgijski zespól zdobyl gola. Rywale przerzucili pilke z prawej strony pola karnego na lewa, gdzie Andy Kawaya plasko dosrodkowywal, a – wydaje sie bedacy na spalonym – Anthony Vanden Borre strzelil pierwsza bramke dla Anderlechtu. Sedzia stal tuz obok akcji i nie zareagowal.

W 62 minucie mielismy dwie zmiany. Na boisku w miejscu Aleksandara Mitrovica pojawil sie Cyriac. Wsród Kanonierów zszedl kontuzjowany Mikel Arteta, a pojawil sie Mathieu Flamini.

Po zdobyciu pierwszej bramki Anderlecht wyraznie dostal wiatru w zagle. Nie trzeba bylo dlugo czekac az powtórzyla sie sytuacja z okazji bramkowej. Tym razem jednak Flamini w pore zablokowal podanie. Szczesny pozostawal skupiony i pewnie lapal kolejne pilki.

Niestety blad w defensywie gospodarzy. W 72 minucie dosrodkowanie w pole karne Arsenalu, a tam Nacho Monreal popelnil prosty blad i podarowal rywalom rzut karny. Do pilki podszedl Anthony Vanden Borre i pewnie pokonal Szczesnego. 3-2! Jeszcze zólta kartka dla hiszpanskiego obroncy.

W odpowiedz Kanonierzy próbowali zdobyc czwarta bramke. Pilke w srodku pola przejal Santi Cazorla, ale jego strzal byl zbyt kiepski, zeby pokonac Proto. Potem do glosu doszli goscie, którzy zamkneli na troche The Gunners na wlasnej polowie.

W 80 minucie Arsene Wenger dokonuje ostatnich dwóch zmian. Za Alexa Oxlade-Chamberlaina pojawil sie Tomas Rosicky, a za Danny’ego Welbecka Lukas Podolski.

Koncówka spotkania zrobila sie nerwowa. Duzo brzydkiej gry i fauli zarówno ze strony Arsenalu, jak i Anderlechtu. Dwie kartki obejrzeli goscie, a dokladnie Sacha Kljestan oraz Aleksandar Mitrovic. W miedzyczasie Aaron Ramsey próbowal swoich sil przy rzucie wolnym, ale kompletnie mu nie wyszedl.

W chwili, gdy nikt sie tego nie spodziewal mamy wyrównanie. Dosrodkowanie z prawej strony przez Andy’ego Najara wykorzystal Aleksandar Mitrovic, który to wyprzedzil w pojedynku glówkowym Pera Mertesackera.

Niedlugo potem sedzia zakonczyl mecz.

Arsenal 3-3 RSC Anderlecht

Bramki: Arteta 25′ (karny), Sanchez 29′, Oxlade-Chamberlain 58′ – Vanden Borre 61′,73′, Mitrovic 90′

Zólte kartki: Monreal – Vanden Borre, Kljesta, Mitrovic

Sedzia: Clément Turpin

Podyskutuj o tym meczu na FORUM!

Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs, Arteta (62′ Flamini), Oxlade-Chamberlain (81′ Rosicky), Ramsey, Alexis, Cazorla, Welbeck (81′ Podolski)

Lawka rezerwowych: Martinez, Bellerin, Flamini, Rosicky, Podolski, Walcott, Sanogo

RSC Anderlecht: Proto, Vanden Borre, Mbemba (54′ Dendoncker), Deschacht, Acheampong, Kliejstan, Tielemans, Najar, Praet, Conté (45′ Kawaya), Cyriac (62′ Mitrovic)

Lawka rezerwowych: Colin, Dendoncker, Heylen, Kabasele, Kawaya, Mitrovic, Roef