Rozczarowujaca niedziela w Walii. Swansea vs. Arsenal 2:1 (0:0)

fkobi14 Aktualności 112 Komentarze

Druga ligowa porazka w tym sezonie stala sie faktem. Po slabej pierwszej polowie, druga czesc meczu zaowcowala nam trzema golami. Niestety autorem dwóch bramek byli pilkarze Labedzi. Zaledwie trzy minuty wystarczyly podpopiecznym Monka by odwrócic losy tego pojedynku, po tym jak pierwsi na prowadzenie wyszli Kanonierzy, za sprawa jak zwykle niezawodnego Alexisa Sancheza. Skromne zwyciestwo pozwoliloby, choc troche The Gunners powstac z kolan. W tej sytuacji kolejny mecz bedzie próba zlapania odpowiedniego rytmu i odzyskania niezwykle w tym sezonie nadszarpnietego zaufania wsród kibiców. A taka okazja dopiero za dwa tygodnie po przerwie reprezentacyjnej…

Pierwsze minuty byly dosc spokojne. Ciekawa sytuacja dopiero w 9. minucie meczu. Montero faulowany tuz przed linia pola karnego przez Oxlade-Chamberlaina. Mocno bita pilka przez Sigurdssona, Chambers ratuje sytuacje.

Pierwsza sytuacja Kanonierów. Dobra trójkowa akcja miedzy Cazorla, Oxlade-Chamberlainem i Sanchezem. Ten trzeci jednak nie przyjmuje dobrze pilki w polu karnym i akcja pali na panewce.

Na boisku nadal nie dzieje sie nic ciekawego. To Gospodarze czesciej sa przy pilce, ale nie wynika z tego nic dobrego dla nawet neutralnego widza tego starcia.

Labedzie delikatnie nacisnely Kanonierów. Bony po jednym z dosrodkowan z prawej strony przewraca sie w polu karnym. Sporna sytuacje Phil Dowd podejmuje na korzysc Arsenalu i karze obu zespolom grac dalej.

Za nami juz dwa kwadranse gry i sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Kanonierzy na chwile przejeli inicjatywe. Swietna wymiana kilku pilek na pelnej szybkosci kilku zawodników Arsene’a Wengera, akcja zakonczona rzutem roznym po próbie rajdu Oxlade-Chamberlaina.

35. minuta. Grozna strata Chambersa. Szybkie przejecie pilki przez graczy Monka. Akcje konczy Emnes mocnym strzalem z okolicy 16 metra, ale jednak wprost w Wojtka Szczesnego.

37. minuta. Zólta kartka dla Taylora za faul na Oxlade-Chamberlainie.

Kolejny faul na Oxlade-Chamberlainie i kolejna zólta kartka dla podpiecznego Garry’ego Monka. Tym razem kartonikiem ukarany Ki.

Nareszcie cos sie ruszylo w grze londynczyków. Kapitalna akcja The Gunners. Sanchez przebiegl kilka metrów z pilka wzdluz pola karnego, szybko dogral do Welbecka, ten z pierwszej pilki odegral do Oxlade-Chamberlaina, Alex natychmiast oddal Danny’emu pilke. Mocny strzal Welbecka, ale Fabianski wybija pilke na rzut rozny.

Kolejna próba strzalu z dystansu w tym meczu Ramseya. Poprzednie do zapomnienia, ale ta pod koniec pierwszej polowy mogla zaskoczyc Labedzie. Piekny wolej Aarona minimalnie mija bramke Fabianskiego.

Sedzia doliczyl 3. minuty do regulaminowego czasu gry. Przed przerwa okazje mial jeszcze Mertesacker po strzale glowa, ale pilka jednak poszybowala daleko od bramki Swansea. Sedzie zagwizdal po raz ostatni w tych pierwszych 45 minutach.

Wracamy do gry. Niezly poczatek drugiej odslony meczu w wykonaniu Kanonierów. Przejecie pilki przez Sancheza. Dobre podanie do Oxlade-Chamberlaina, który wyszedl niemal na czysta pozycje, ale pod presja jednego z obronców oddal zbyt slaby i prosty strzal na bramke Fabianskiego.

3. zólta kartka dla pilkarza Swansea. Tym razem dla kapitana Labedzi – Williamsa.

1-0! Alexis Sanchez! Szybka kontra po wyjsciu z pilka Oxlade-Chamberlaina. Nastepnie Cazorla zagrywa pilke do prawej strony, do Danny’ego Welbecka, ten wypatrzyl na 5 metrze Sancheza, a Chilijczyk nie mial nic innego do wyboru jak po prostu trafic do siatki obok kompletnie bezradnego Fabianskiego!

Swansea City poddenerwowane takim przebiegiem wydarzen próbuje szybko sie zrewanzowac, ale na razie póki co defensywa Wengera wytrzymuje napór gospodarzy.

Do czasu… 1-1! Kieran Gibbs fauluje na zóltka kartke jednego z pilkarzy Swansea, zatrzymujac grozna kontre. Niewiele jednak to daje. Kapitalnie wykonany rzut wolny w tej sytuacji przez Sigurdssona w samo lewe okienko bramki Wojtka Szczesnego. Polak bez szans.

Liberty Stadium wybucha z radosci. 2-1! Bafetimbi Gomis! Zaledwie dwie minuty po swoim wejsciu na murawe francuski napastnik wyprowadza swój zespól na prowadzenie. Dosrodkowanie z lewej strony przez Montero. W polu karnym najwyzej wyskoczyl Gomis i strzalem glowa nie dal szans Szczesnemu. Obrona Arsenalu nie pierwszy raz w tym sezonie w takiej akcji stala jak zamurowana…

The Gunners sila rzeczy ruszyli do ataku. Na murawie pojawil sie Theo Walcott i Jack Wilshere za Flaminiego i Ramseya, a pod koniec meczu wszedl jeszcze Sanogo.

Ostatnie minuty jednak przebiegly pod dyktando gospodarzy. Szczelnie ustawieni w defensywie poza jedna sytuacja (kiedy to Sanchez poslal dluga pilke do Walcotta, bedacego niemal na czystej pozycji), nie pozwolili sobie wydrzec zwyciestwa.

Swansea City vs. Arsenal 2:1

Bramki: Sigurdsson75′, Gomis78′ – Sanchez 68′

Zólte kartki: Taylor, Ki Sung-Yong, Williams, Carrol, Barrow – Ramsey, Mertesacker, Chambers, Gibbs, Sanchez

Sedzia: Phil Dowd

Podyskutuj o tym meczu na FORUM!

Swansea:Fabianski, Rangel, Bartley, Williams (C), Taylor, Ki, Carroll (87′ Britton), Sigurdsson, Emnes (67′ Barrow), Montero, Bony (76′ Gomis),

Lawka rezerwowych: Tremmel, Tiendalli, Amat, Britton, Fulton, Barrow, Gomis,

Arsenal: Szczesny, Chambers (90′ Sanogo), Mertesacker, Monreal, Gibbs, Flamini (80′ Wilshere), Oxlade-Chamberlain, Ramsey (79′ Walcott), Alexis, Cazorla, Welbeck,

Lawka rezerwowych: Martinez, Bellerin, Rosicky, Wilshere, Podolski, Walcott, Sanogo.