Niemoc w meczach z United ciag dalszy – Arsenal vs. Manchester United 1:2 (0:0)

fkobi14 Aktualności 9 Komentarze

Kanonierzy w ostatnim sobotnim meczu Premier League przegrywaja 1:2 z Manchesterem United. Mecz okreslany jako wielkie wydarzenie nie spelnil pokladanych w sobie nadziei. Ekipa Arsene’a Wengera nie po raz pierwszy w tym sezonie popisala sie zupelnym brakiem organizacji w defensywie, co o wiele slabszy od The Gunners w dzisiejszych zawodach Manchester United skrzetnie wykorzystal. W koncówce spotkania The Gunners próbowali jeszcze ratowac sytuacje, a w zasadzie sam Olivier Giroud przepieknym strzalem z okolicy szesnastego metra, ale na wiecej nie bylo juz stac gospodarzy.

Pierwsze minuty nalezaly do Arsenalu. Dobra akcja Alexa Oxlade-Chamberlaina na prawym skrzydle. Anglik zszedl z prawego skrzydla do srodka, podal w uliczke do Welbecka, ale uderzenie Danny’ego blokuje jeden z defensorów United.

W 9. minucie przed kolejna okazja stanal Welbeck. Kolejna dobra akcja na skrzydle Oxlade-Chamberlaina. Dobra wrzutka spod samej linii koncowej. Welbeck konczy akcje strzalem glowa, ale wysoko nad bramka.

13. minuta i dobra akcja Wilshere’a. Kilkumetrowy rajd Jack konczy jednak zbyt prostym strzalem na bramke De Gei.

Nie minelo nawet 60 sekund a Wilshere przed jeszcze lepsza okazja na strzelenie bramki. Zle wybicie pilki bramkarza Red Devils. Pilke przejal Ramsey, natychmiast zagral do Welbecka, ten równiez szybko odegral do kompletnie niepilnowanego Wilshere’a, ale mlody pomocnik Synów Albionu bedac okolo 5. metrów od bramki i majac przed soba tylko bramkarza trafia bezposrednio w niego. To powinien byc murowany gol.

Zmiana w szeregach Manchesteru United. Poturbowany po starciu z Oxlade-Chamberlainem, Luke Shaw schodzi z murawy. Za niego melduje sie Ashley Young.

The Gunners coraz bardziej zaczeli napierac. W 22. minucie w dobrej sytuacji znalazl sie Oxlade-Chamberlain, ale natychmiastowe wyjscie z bramki De Gei spowodowalo, ze strzal Alexa zostal zablokowany przez Hiszpana.

Pierwsza interesujaca sytuacja w wykonaniu Czerwonych Diablów. Grozny strzal Angela Di Marii z naroznika pola karnego. Pilka o kilka centymetrów mija bramke Wojtka Szczesnego, ale Polak i tak raczej obronilby strzal Argentynczyka, gdyby ten zmierzal w swiatlo bramki.

Nastepna akcja w wykonaniu Di Marii. Szybka kontra ekipy Van Gaala, Di Maria zakrecil Monrealem na prawym skrzydle i swietnie podal w polu karnym do wbiegajacego Rooneya, ale swietna interwencja popisal sie Calum Chambers, który zablokowal strzal napastnika United.

Pod koniec pierwszej polowy szanse mial jeszcze Welbeck. Po rzucie roznym Anglik znalazl sie z pilka tylem do bramki i spróbowal zaskakujacego strzala pieta, ale pomysl bylego pilkarza United nie wypalil. Pilka przeleciala kilka metrów obok bramki.

Sedzia chwile potem zakonczyl pierwsza polowe meczu.

Wracamy do gry. 49. minuta. Kolejny raz w akcji Danny Welbeck. Dobre zagranie Jacka Wilshere’a zewnetrza czescia stopy do Welbecka na lewe skrzydlo. Mlody napastnik wpadl w pole karne, ale kat byl zbyt ostry i strzal pilkarza z numerem 23 na plecach wyblokowal na rzut rozny De Gea.

W 50. minucie mocno faulowany Jack Wilshere w akcji ofensywnej. Anglik wytrzymal na boisku jeszcze kilka minut, ale w 55. minucie zostal juz zmieniony przez Cazorle.

Przegrywamy! Antonio Valencia! Dosrodkowanie z lewej strony boiska Younga. Z bramki wychodzi Szczesny, ale dokonuje tego tak niefortunnie, ze zderza sie z Kieranem Gibbsem. Pilka trafia pod nogi Valencii, który z pierwszej pilki strzela na bramke. Podnoszacy sie z murawy Gibbs chcial jeszcze zablokowac strzal Ekadorczyka, ale pilka po jego nodze znalazla miejsce w bramce. Po straconym golu nie byl w stanie kontynuowac dalszej gry Szczesny. Zastapil go Martinez.

Kanonierzy ruszyli do ataku. W 62. minucie dobry rajd Oxlade-Chamberlaina. Dosrodkowanie Anglika w pole karne, na 11. metrze swietnie znalazl sie Sanchez, ale strzal glowa Chilijczyka choc mocny, to wprost w rece De Gei.

65. minuta. Zólta kartka dla Santiego Cazorli.

The Gunners ciagle starali sie byc strona przewazajaca, ale brak koncepcji w akcjach ofensywnych byl az nadto widoczny. W 68. minucie dobrze glowa odegral Welbeck do Cazorli. Hiszpan uderzyl bez zastanowienia, ale byl to kolejny strzal w srodek bramki.

Zmiana w United. Schodzi wygwizdywany Robin van Persie. Za niego Wilson pojawia sie na murawie. Arsenal jednoczesnie takze przeprowadza korekte personalna. Wchodzi rekonwalescent Olivier Giorud za Aarona Ramseya.

Chwile po zameldowaniu sie na murawie przed dogodna okazja stanal Giroud, ale glówka Francuza szybuje jednak nad bramka.

2-0! Wayne Rooney! Kanonierzy ruszyli wieksza liczba pilkarzy pod pole karne De Gei, ale w prostej sytuacji pilke zle podaje Sanchez. Natychmiastowe przejecie Fellainiego. Zagranie do Di Marii. Argentynczyk z Rooneym wyszli na jedynego pozostajacego w defensywie Monreala. Byly pilkarz Realu Madryt podaje do napastnika Red Devils, a Rooney majac przed soba juz tylko Martineza posyla pilke lobem nad bramkarzem i podwyzsza prowadzenie!

Sedzia dolicza do regulaminowego czasu gry osiem minut.

2-1! Olivier Giroud! Niecodzienne zagranie jak na Mikela Artete ze srodka boiska do wychodzacego na dobra pozycje Girouda. Francuz niepilowany, ale jednak z trudnej pilki fantastycznie uderza na bramke De Gei i trafia w samo okienko bramki!

Ostatnie minuty w wykonaniu The Gunners to jednak slepo wrzucane pilki w pole karne, z których juz nic nie wyniklo. Ostatecznie przegrywamy z Manchesterem United 2-1 i z 6. pozycji w tabeli spadamy na 8.

Arsenal vs. Manchester United 1:2 (0:0)

Bramki: Arsenal (Giroud 90+5) – Manchester United (Valencia 56′, Rooney 85′)

Zólte kartki: Cazorla, Giroud – Wilson

Podyskutuj o tym meczu na FORUM!

Arsenal: Szczesny(Martinez 59′), Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs, Arteta, Ramsey(Giroud 77′), Wilshere(Cazorla 55′), Sanchez, Welbeck, Oxlade-Chamberlain

Lawka rezerwowych: Martinez, Bellerin, Flamini, Podolski, Cazorla, Rosicky, Giroud

Manchester United: De Gea, Blackett, Smalling, McNair, Valencia, Shaw(Young 16′ -> Fletcher 89′) Fellaini, Carrick, Rooney, v.Persie(Wilson 75′), Di Maria

Lawka rezerwowych: Lindegaard, Herrera Mata, Young, Januzaj, Wilson, Fletcher