Upton Park zdobyte! West Ham United – Arsenal 1:2 (0:2)

fkobi14 Aktualności 126 Komentarze

Milym akcentem podopieczni Arsene’a Wengera zakonczyli rozgrywki pilkarskie w 2014 roku. W meczu na Upton Park, Kanonierzy wygrali z West Hamem United 2:1, po bramkach Santiego Cazorli (z rzutu karnego) i Danny’ego Welbecka. Mimo usilnych staran w drugiej polowie meczu, Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Cheikhou’a Kouyate. Zwyciestwo w bezposrednim pojedynku z ekipa Allardyce’a pozwolilo przeskoczyc popularne Mloty w tabeli ligowej i awansowac The Gunners z szóstej na piata pozycje. W nowy rok kolejna dogodna okazja. Tym razem na wskoczenie do czolowej czwórki na rzecz Southamptonu, z którym londyczycy zagraja najblizsze spotkanie. Oby nowy rok Kanonierzy przywitali w podobny sposób, w jaki pozegnali ten biezacy.

Pierwszy gwizdek i zawody na Upton Park rozpoczete. 5 minuta i moglismy wejsc do tego spotkania bardzo bolesnie. Alex Song uderza z woleja zza pola karnego i trafia do siatki, ale bramka nie zostaje uznana, poniewaz w ostatniej fazie Sakho zmienia minimalnie tor lotu pilki bedac jednoczesnie na pozycji spalonej.

West Ham stara sie od pierwszej minuty narzucic wlasny styl gry.

Dobry przerzut Downinga do Cresswela, boczny obronca dosrodkowujac posyla pilke jednak wprost w rece Szczesnego.

Tempo meczu nie zachwyca. Dopiero w 20. minucie przed dobra okazja stanal Andy Carroll, ale strzal Anglika szczesliwie zostal zablokowany na rzut rozny.

Na boisku ciagle niewiele sie dzieje. W 33. minucie Sanchez dlugim zagraniem próbowal obsluzyc Oxlade-Chamberlaina, ale Alexa uprzedza bramkarz West Hamu – Adrian.

W 36. minucie zólta kartka ukarany Andy Carroll za uderzenie lokciem w powietrzu Mathieu Debuchy’ego.

Przed doskonala okazja na zdobycie gola stanal teraz Tomkins, ale defensor mlotów bedac niekrytym i majac mnóstwo czasu zdecydowal sie na uderzenie z pierwszej pilki. Najgorsza z mozliwych decyzji. Pilka szybuje wysoko ponad bramka.

Rzut karny dla Arsenalu! Santi Cazorla przedziera sie srodkiem boiska w pole karne, w szczesliwy sposób wygrywa przebitke o pilke z defensorem Mlotów, Stevenem Reidem. Ten nadomiar zlego upada i zahacza o nogi Santiego. Do pilki ustawionej na 11. metrze podchodzi sam poszkodwany i nie daje szans calkowicie zmylonemu Adrianowi!

2-0! Danny Welbeck! Alez knockout w wykonaniu The Gunners. Dobrze rozegrana pilka miedzy trójka: Cazorla, Debuchy, Oxlade Chamberlain. Ten ostatni wpada w pole karne, posyla plaska pilke na 5 metr, gdzie niepilnowany Welbeck dopelnia formalnosci dostawiajac tylko do pilki noge, czym podwyzsza prowadzenie przyjezdnych!

Sedzia dolicza 2. minuty. Pod koniec przed dobra okazja stanal jeszcze Downing i Sanchez, ale obaj ostatecznie nie trafili w swiatlo bramki.

Koniec pierwszej czesci meczu.

Wracamy do gry.

1-2! Mloty nacisnely Kanonierów od pierwszej minuty drugiej czesci spotkania i przyniosl to efekt. Dobre dosrodkowanie z prawej strony Tomkinsa, na 5 metrze idealnie znalazl sie Kouyate i uderzeniem glowa nie dal szans Szczesnemu.

Natychmiastowa próba odpowiedzi Kanonierów. Drybling Sancheza na szesnastym metrze od bramki, Chilijczyk odgrywa do niepilnowanego Cazorli, a ten oddaje potezny strzal na bramke West Hamu. Adrian instynktowanie broni strzal Hiszpana.

Pierwsza zmiana w WHU. W 62. minucie wchodzi Valencia za Sakho

65. minuta. Swietny rajd Welbecka. Anglik przebiegl cala polowe boiska, wpadl w pole karne i oddaje niezwykle mocny strzal, ale kat byl zbyt ostry i pilka przeleciala jednak obok bramki.

74. minuta. Kolejna swietna okazja Kanonierów. Sanchez posyla swietna pilke w pole karne, tam znalazl sie Oxlade-Chamberlain. Mocne uderzenie glowa Alexa, ale Adrian znów popisuje sie niesamowitym instynktem na linii bramkowej.

Nastepna okazja Arsenalu. Sanchez wpada w pole karne, uderza przy krótkim slupku, ale Adrian jak w transie broni wszystko, co leci w jego kierunku.

Teraz Welbeck z okazja na druga bramke. Byly gracz United wpada w pole karne, ale uderza wysoko na bramka.

80. minuta. Zólta kartka dla Debuchy’ego za faul na Valenci.

84. minuta. Zólta kartka dla Tomkinsa za faul na Cazorli.

Pierwsza zmiana w Arsenalu. Schodzi Danny Welbeck. Za niego na murawie melduje sie Kieran Gibbs.

Druga zmiana w szeregach Kanonierów. Schodzi Oxlade-Chamberlain. Za niego wchodzi Chambers.

Sedzia dolicza 5 minut.

Dobra okazja West Hamu. Nolan uderza z okolicy 20 metra. Szczesny jednak wychodzi obronna reka z tej sytuacji. Do akcji rusza Adrian. Coraz bardziej rozpaczliwa obrona Kanonierów. Miedzyczasie zólta kartke dostaje Coquelin. Ostatnia akcja West Hamu. Dosrodkowanie 30 metrów od bramki. Szczesny wychodzi z bramki, ale nie lapie pilki. Jeden z pilkarzy Mlotów zagrywa glowa do Valenci, który równiez glówkuje na niemal pusta bramke Arsenalu, ale posyla ja na nasze szczescie nad bramka. Po tej akcji sedzia konczy derby Londynu.

West Ham United vs. Arsenal 1:2 (0:2)