Kapitalny Arsenal wygrywa z Mistrzem Anglii! Manchester City – Arsenal 0:2 (0:1)

fkobi14 Aktualności 91 Komentarze

W najlepiej zapowiadanym meczu 22. kolejki Premier League Arsenal odnosi wyjazdowe zwyciestwo z aktualnym Mistrzem Anglii – Manchesterem City 2:0. Niezwykly prezent sprawili pilkarze Arsene’a Wengera swoim kibicom pokazujac w spotkaniu na Etihad Stadium niesamowicie zelazna dyscypline taktyczna. Warto nadmienic, ze na terenie The Citizens Kanonierzy ostatni raz wygrali niemal 5 lat temu. Dzisiaj dzieki swietnej postawie glównie w defensywie licznik ten sie wyzerowal. Gole dla zespolu z Londynu strzelali – Santi Cazorla (z rzutu karnego) i Olivier Giroud.

Pierwszy kwadrans nie przyniósl nam zadnych emocji. Jedynie warte odnotowania to zólta kartka Koscielnego w 2. minucie meczu.

Dopiero w 18. minucie dobra, pierwsza akcja spotkania. Alex Oxlade-Chamberlain popisal sie niezlym rajdem na prawym skrzydle, dobrze dosrodkowal na pole karne do wbiegajacego Girouda. Francuz z trudnej pozycji oddal mocny strzal, ale pilke poslal jednak daleko od bramki.

W 23. minucie rzut karny dla Arsenalu! Dwójkowa akcja Girouda z Nacho Monrealem. Giroud zagrywa na wolne pole do Hiszpana, ale ten zostaje powalony w polu karnym przez Kompany’ego. Mike Dean wskazuje na wapno.

1-0! Santi Cazorla! Etatowy wykonawca rzutów karnych zaraz po kontuzjowanym Mikelu Artecie nie myli sie i trafia do siatki, choc Joe Hart wyczul intencje bylego gracza Malagi.

Starcona bramka nie podzialala na The Citizens w dotkliwy sposób. Kolejne uplywajace minuty to pelna kontrola wydarzen na boisku przez Kanonierów do konca pierwszej czesci spotkania.

Po 15 minutach przerwy Gospodarze wyszli bardziej zmotywowani do gry. Zaraz po gwizdku wznawiajacym gre dobrze pokazal sie Kun Aguero. Argentynczyk oddal mocny strzal z rogu pola karnego na bramke Ospiny. Bramkarz londynczyków sparowal strzal na rzut rozny.

Chwile pózniej mocnym strzalem popisal sie Navas. Potezne uderzenie Hiszpana trafilo jednak w samego Davida Ospine.

Kanonierzy mimo, ze delikatnie zepchnieci do defensywy potrafili odpowiedziec. W 56. minucie po dobrej kombinacji kilku zawodników Aaron Ramsey zdecydowal sie na strzal na bramke. Pilka jednak poszybowala wysoko nad interweniujacym Joe Hartem.

W 60. minucie doskonala interwencja popisal sie Laurent Koscielny. Po dosrodkwoaniu z prawej strony Jesusa Navasa, juz chcial do bramki zapakowac pilke Kun Aguero, ale tuz przed nim pilke szczesliwie delikatnie podbil Koscielny i defensywa Arsenalu mogla gleboko odetchnac.

6 minut pózniej kibice Arsenalu mogli juz poczuc ulge. 2-0! Strzelcem bramki – Olivier Giroud. Dobre dosrodkowanie Santiego Cazorli kilkadziesiat metrów od bramki. Swietnie za linie obrony City wyszla az trójka pilkarzy w zóltych strojach, m.in. Giroud, Koscielny i Sanchez, a ten pierwszy najlepiej wyskoczyl do pilki i podwyzszyl prowadzenie strzalem glowa. Joe Hart totalnie bezradny w tej sytuacji.

Obywatale po tym golu kompletnie stracili nadzieje na odrobienie wyniku. W 87. minucie strzelac na bramke próbowal jeszcze wprowadzony na murawe – Edin Dzeko. Bezskutecznie.

Z kolei w 90. minucie szanse na podwyzszenie wyniku mial Arsenal. Dobre podanie Rosicky’ego do wbiegajacego za plecy Clichy’ego, Mathieu Flaminiego. Francuz juz chcial podac do Oliviera Girouda, który wpakowalby pilke do pustej bramki, ale swietna interwencja popisal sie Kompany, który zablokowal podanie defensywnego pomocnika Kanonierów.

Sedzia doliczyl jeszcze 4. minuty do regulaminowego czasu gry, po czym zakonczyl spotkanie na Etihad Stadium.

Manchester City vs. Arsenal 0:2 (0:1)