Wenger: To jest to, czego potrzebowalismy

koczor Aktualności Podziel się opinią

Arsen Wenger wypowiedzial sie o zawodnikach wykonujaca ciemna prace na boisku, twierdzac, ze Ci czesto daja najwiecej druzynie. Ekipa Arsene Wengera w ostatnich tygodniach zlapala zwyzkowa forme, wygrywajac piec meczów z rzedu. A jednym z glównych architektów tych wyników jest Francis Coquelin, który wedlug trenera odgrywa kluczowa role w zespole.

To jest to czego potrzebowalismy do uzyskania równowagi podczas meczu. Wyobrazajac sobie sklad myslisz „Czy to naprawde zapewni spójnosc Druznie?”. Jedno co moge powiedziec jako menedzer to fakt, ze balans zespolu moze zalezec od jednego zawodnika – rozpoczal Wenger.

– Jedne gracz moze dawac ci odpowiednia skutecznosc. Nie zawsze jest to czarujacy zawodnik, który jest wychwalany w mediach. Przez wiekszosc czasu jest to gracz, który dziala w ciemnosci, który potrafi poprawic postawe zespolu i dac jej równowage.

To moze byc typ zawodnika, jak Coquelin lub Cazorla, bo do odpowiedniego balansu potrzebny równiez jest facet, który potrafi przeprowadzic pilke do przodu. Zalezy to od tego jakiego rodzaju problem posiadasz – zakonczyl Francuz.

Dodaj komentarz