Zwycieska przeprawa z Lisami. Arsenal – Leicester City 2:1 (2:0)

fkobi14 Aktualności 59 Komentarze

W meczu 25. kolejki Premier League zespól Arsene’a Wengera odnosi zwyciestwo na swoim stadionie z ostatnia druzyna w tabeli ligowej – Leicester City 2:1. Bramki w meczu strzelali; dla Arsenalu – Laurent Koscielny i Theo Walcott, dla popularnych Lisów – Andrej Kramaric. Wygrana ta pozwolila na chwile obecna przedostac sie Kanonierom z 6. miejsca na 4. lokate w tabeli.

Pierwsza grozna akcja w wykonaniu Leicester City w drugiej minucie meczu. Dobra pilka Cambiasso do Mahreza, ten zakrecil Monrealem w polu karnym i oddal grozny strzal, ale pilka po nodze Koscielnego na szczescie wyladowala jedynie na rzucie roznym.

Druga dwójkowa akcja Cambiasso z Mahrezem. Wloch popisal sie swietnym dlugim podaniem na lewe skrzydlo. Mahrez wyszedl za plecy Bellerinowi, wpadl w pole karne i uderzyl z dosc ostrego kata. Pilka szczesliwie ociera sie o kolano Ospiny, choc i tak nie leciala w kierunku bramki.

Pierwszwa sytuacja Arsenalu w 16. minucie. Genialne podanie Ozila za plecy obronców do Walcotta. Anglik wyszedl niemal sam na sam z Schwarzerem, ale uderzyl wprost w niego.

Dobra okazja do strzalu dla Kanonierów po faulu Upsona na Sanchezie. Sam poszkodowany wykonal rzut wolny, ale uderzyl prosto w mur.

1-0! Laurent Koscielny! Dobra akcja Ozila z Walcottem. Niemiec uderza na bramke Schwarzera, a ten wybija pilke na rzut rozny. Do naroznika podszedl Ozil. Doskonale wkrecona pilka w pole karne do nabiegajacego na 5 metr Laurenta Koscielnego, który plaskim strzalem pokonal Schwarzera.

Swietna, juz trzecia okazja Mahreza w 38. minucie. Algierczyk zakrecil w polu karnym kilkoma pilkarzami Arsenalu i oddal mocny strzal na bramke Ospiny. Do celu zabraklo naprawde niewiele…

2-0! Theo Walcott! Pilke przy linii bocznej przejmuje Bellerin. Zostaje ona przekierowana do srodka pola, do Mesuta Ozila. Byly gracz Realu Madryt oddaje strzal z dystansu, a Mark Schwarzer nieszczesliwie wypluwa pilke w miejscu gdzie stal Theo Walcott. Natychmiastowe uderzenie skrzydlowego Arsenalu i goalkeeper gosci musi skapitulowac po raz drugi.

Dobra akcja Rosicky’ego z Cazorla. Hiszpan faulowany tuz przed linia pola karnego. Do stalego fragmentu gry podszedl Mesut Ozil, ale pilka mija bramke dobre kilka metrów

Po doliczonych dwóch minutach gry i jeszcze dwóch rzutach roznych gosci (wykonanych bez wiekszego powodzenia) sedzia zakonczyl pierwsza czesc meczu.

Wracamy do gry.

Po przerwie na murawie niewiele sie dzieje.

Zmiana w 59. minucie. Wchodzi Marcin Wasilewski za kontuzjowanego Mathew Upsona.

2-1! Kramaric! Goscie wracaja do gry. Dosrodkowanie Mahreza w pole karne, pilke wybija Koscielny, ale trafia ona pod nogi Kramaricia, a ten swietnie uderza tuz przyslupku, tak, ze Ospina nie jest w stanie siegnac pilki.

64. minuta – zólta kartka dla Wasilewskiego za faul na Ospinie

Mecz nabiera rumienców. Teraz na bramke próbowal strzelac Cazorla, a chwile po tym Rosicky ukarany zólta kartka za nieprzepisowe powstrzymywanie Schulppa.

Zmiana w szeregach gospodarzy. W 67. minucie schodzi Sanchez. Za niego na boisku melduje sie Olivier Giroud.

Znów w akcji najlepszy pilkarz gosci – Riyad Mahrez. Algierczyk przebiegl z pilka dobre kilka metrów i uderzyl na bramke Ospiny. Znów wydawalo sie, ze pilka zostala idealnie wkrecona tuz przy slupku bramki. Na szczescie, dla gospodarzy ta znów laduje poza nia.

Druga zmiana Arsene’a Wengera. W 73. minucie wchodzi Ramsey za Walcotta.

Alez kontra Leicester. Kanonierzy stracili pilke po rzucie roznym. Niesamowite wyjscie z pilka Mahreza. Podanie do bedacego na czystej pozycji Kramaricia, Chorwat spróbowal lobowac Ospine. Zamysl dobry, wykonanie przecietne.

W 80. minucie wchodzi Leonardo Ulloa za Morgana. Do tego zmuszeni równiez gospodarze. Kontuzjowany Aaron Ramsey zaledwie po dziewieciu minutach gry zmuszony do zejscia z murawy. Za niego wchodzi Mathieu Flamini.

89. minuta – zólta kartka dla Danny’ego Simpsona za drugi juz faul na Mesucie Ozilu w odstepie kilkudziesieciu sekund.

Sedzia dolicza 5. minut do podstawowego czasu gry.

W ostatnich minutach nie mielismy juz jednak ciekawych akcji z jednej badz drugiej strony. Wiecej bylo nieczystej gry i pretensji do arbitra z tego wzgledu. W 95. minucie zólta kartka ukarany zostal jeszcze Olivier Giroud za przeszkadzenie Schwarzerowi w wyprowadzeniu pilki. Chwile po tym sedzia zakonczyl spotkanie na The Emirates. Zwycieskie dla Arsenalu.

Arsenal vs. Leicester City 2:1 (2:0)

Bramki:

Arsenal (Koscielny 27′, Walcott 41′) – Leicester City (Kramaric 62′)

Zólte kartki:

Rosicky Giroud – Wasilewski, Simpson

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Rosicky, Walcott (Ramsey 73′ -> Flamini 81′), Cazorla,Özil, Alexis (Giroud 68′)

Lawka rezerwowych:Szczesny, Gibbs, Gabriel, Flamini, Ramsey, Welbeck, Giroud

Leicester City:Schwarzer, Simpson, Huth, Morgan(Ulloa 80′), Upson(Wasilewski 59′), Konchesky, Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp(Nugent 86′), Kramaric.

Lawka rezerwowych: Hamer, Drinkwater, King, Albrighton, Ulloa, Wasilewski, Nugent

Po slabo rozegranych zawodach w derbach pólnocnego Londynu nadaza sie okazja na szybka rehabilitacje. W meczu 25. kolejki Premier League Arsenal na wlasnym stadionie podejmie ekipe Leicester City. Oto sklady obu druzyn jakie zaprezentuja nam sie w dzisiejszym meczu:
Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Rosicky, Walcott, Cazorla, Ozil, Alexis
Leicester City:Schwarzer, Simpson, Huth, Morgan (c), Upson, Konchesky, Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp, Kramaric.