Wenger po meczu z Middlesbrough

aarawnn Aktualności 6 Komentarze

Pomeczowa konferencja Arsene’a Wengera po spotkaniu z Middlesbrough

Na temat zwyciestwa…

Kontrolowalismy spotkanie od pierszej do ostatniej minuty. Mieli jedna glówke pod koniec meczu, poza tym jestem zadowolony z naszej gry ofensywnej, sposobu w jaki bronilismy oraz z poziomu skupienia przez 90 minut.

O golach Oliviera Giroud…

Pierwszy gol byl tym co robilismy przez caly mecz. Drugi pokazal, ze gra nalezy do zawodników poniewaz byl konsekwencja dwóch graczy reagujacych blyskawicznie na sytuacje, szybka analiza tego co chca zrobic. To wlasciwie tyle. Byly konsekwencja inteligencji oraz techniki.

O tym czy Giroud jest niedoceniany…

Wierze, ze jest teraz innym graczem niz w dniu kiedy do nas dolaczyl z dwóch powodów. Teraz zdaje sobie sprawe co znaczy swiatowy futbol na najwyzszym poziomie, pracuje z ogromna koncentracja na treningach oraz polepszyl sie niewyobrazalnie w swojej mobilnosci, technice oraz oczywiscie w sile fizycznej. Uzywa jej bardzo dobrze.

O Alexisie…

Zagral niezle zawody. Mysle, ze byl coraz lepszy z kazda minuta, ale nie chcialem rzucac losów o jego zdrowie, wiec zdjalem go 20 minut przed zakonczeniem spotkanie. Potrzebowal gry.

O tym czy Alexis wywarl presje by grac…

On zawsze chce to robic. Kazdy tak ma, lecz on chce tego jeszcze bardziej.

O tym czy Alexis byl soba…

Tak. Nie opuscil wielu spotkan i co jest dla niego wazne, zakonczyl mecz bez kontuzji.

O Gabrielu…

Ogladanie go bylo interesujace poniewaz gral dzis swój pierwszy mecz w pucharze i nie bylo innej opcji niz zwyciestwo. Pokazal trzy silne strony swojej gry – ogromna koncentracje, swietna pilnosc w obronie i dobra szybkosc, szczególnie bylo to widoczne gdy wykonywal wslizg w wlasnym polu karnym. Z drugiej strony, zagral jakby z zaciagnietym recznym poniewaz nie chcial popelnic bledu. Z tego co pokazal mozna miec nadzieje na przyszlosc, poniewaz technicznie tez niezle podawal.

O graniu z swoboda w ofensywie…

Glówny aspekt który idzie w parze z pewnoscia siebie jest spontaniczna aktywnosc w grze. Nawet gdy jestes pewny siebie nie mozesz podzielic technicznej jakosci Ozila i Cazorli.

O tym, czy Arsenal traktuje powaznie FA Cup…

Mamy tydzien by przygotowac sie na mecz z Crystal Palace, wiec dokonalem dzis kilku rotacji w skladzie. Zmienilem trzech obronców od ostatniego spotkania. To pokazuje, ze wszyscy sa skupieni oraz zdolni walczyc o miejsce w skladzie. Na te chwile, na kazdej pozycji mamy dwóch bardzo dobrych pilkarzy.

Na temat Welbecka…

Jednym z powodów dla którego go tu sprowadzilem jest to, ze moze grac na srodku ataku oraz na boku. Dzisiaj odwalil kawal dobrej roboty dla zespolu. Moze grac jako srodkowy napastnik gdzie gral przez dlugi czas, ale bardziej naturalnym napastnikiem jest Olivier, wiec jesli on gra musze szukac miejsc na skrzydlach.

Na temat Wilshere’a…

Wyprzedzil o dwa tygodnie przewidywany powrót. Wahalem sie czy posadzic go dzisiaj na lawce rezerwowych, ale zdecydowalem, ze lepiej bedzie jak potrenuje jeszcze co najmniej tydzien.

Na temat Middlesbrough….

Maja dobra druzyne, dobrze zorganizowana i mysle, ze gdyby udalo im sie strzelic na 2-1 meczylibysmy sie do konca. Grali dobra, plynna pilke. Nie dalismy im za bardzo pola do popisu, ale czulo sie, ze sa niezlym zespolem.

O dziewieciu domowych zwyciestwach z rzedu…

To wazne, ze gramy dobrze u siebie poniewaz mamy sporo domowych spotkan w Premier League. To wazny, ze czujemy sie silni u siebie poniewaz przyjezdzaja tutaj ciezcy przeciwnicy. Ciagle mamy przed soba mecz z Liverpoolem, Chelsea czy Evertonem na The Emirates i to beda bardzo wazne spotkania.