Dobra ligowa passa wciaz kontynuowana, Arsenal – Everton 2:0 (1:0)

fkobi14 Aktualności 104 Komentarze

Kanonierzy w niewielkim stopniu poprawili humor swoim kibicom i w ostatnim meczu 27. kolejki Premier League pokonali Everton na wlasnym boisku 2:0. Przypomnijmy, ze w zeszla srode doszlo do katastrofalnego wystepu ekipy Arsene’a Wengera w Lidze Mistrzów z AS Monaco, przegranego 3:1. Dzisiejsza wygrana choc troche dala zapomniec o poprzednim meczu i pozwolila ponowanie The Gunners awansowac na 3. lokate w ligowej tabeli. Bramki w to niedzielne popoludnie strzelali: Olivier Giroud i Tomas Rosicky.

Pierwszy kwadrans gry nie sprawil, bysmy mogli powiedziec, ze Arsenal próbowal rozgrywac lepsze spotkanie niz w rywalizacji z Monako. 71% do 29% posiadania pilki dla… Evertonu.

W 17. minucie moglismy byc swiadkami pierwszego gola w meczu. Beznadziejne zachowanie Pauliisty wykorzystal Lukaku i prawie wyszedl 1 na 1 z Ospina, ale kolumbijski bramkarz szybko zaregowal i natychmiastowym wyjsciem z bramki uratowal Kanonierów przed strata gola.

Kilkanascie minut pozniej odpowiedzial Arsenal. Swietna pilke na prawym skrzydle poslal Sanchez w pole karne, ale Giroud mimo doskonalej okazji rzucajac sie „szczupakiem” do strzalu poslala pilke glowa obok bramki The Toffees.

Kanonierzy z kazda uplywajaca sekunda zaczeli przewazac. W 39. minucie dobitnie to udowodnili! 1-0! Strzelcem bramki Olivier Giroud. Ozil wrzucil pilke z rzutu roznego w okolice 7. metra od bramki do idealnie ustawionego Girouda. Francuz natychmiast zlozyl sie do uderzenia i plaskim strzalem pokonal kompletnie bezradnego Howarda.

Po strzelonej bramce, podwyzszyc wynik chcial Cazorla, ale strzal z dystansu Hiszpana opuszkami palców przeniósl ponad poprzeczke bramkarz gosci.

Sedzia doliczyl 3. minuty do regulaminowego czasu gry, ale w tych nie dzialo sie juz nic ciekawego. Andre Mariner zagizdal po raz ostatni w pierwszych 45 minutach.

Po 15-minutowej przerwie wrócilismy do gry.

Zólta kartka w 47. minucie zostal ukarany Giroud.

Kanonierzy po przerwie podobnie jak na poczatku meczu oddali pole gry rywalowi. Everton jednak z kilku rzutów roznych i rzutów wolnych skrzetnie nie skorzystal.

Gra po chwili sie wyrównala, ale jednoczesnie na boisku niewiele sie dzialo. W 57. minucie strzelac z dystansu próbowal Ozil, ale bardzo niecelne uderzenie Niemca wyladowalo jedynie na trybunach Emirates Stadium.

Piec minut pózniej dobra dwójkowa akcje przeprowadzil Cazorla z Giroud. Hiszpan zbiegl ze skrzydla do srodka mijajac kilku rywali i odegral do Girouda, który pieta poczestowal Santiego podaniem zwrotnym, ale byly gracz Malagi uderzyl z pierwszej pilki w podobnym stylu, co Mesut Ozil kilka minut wczesniej.

Kilkadziesiat sekund i mielismy natychmiastowa odpowiedz Evertonu. Doskonala pilka z lewego skrzydla Rosa Barkleya do bedacego w polu karnym Lukaku. Byly napastnik Chelsea oddal strzal z pierwszej pilki, ale kapitalna interwencja popisal sie Ospina, który przeniósl pilke nad poprzeczka. Wielkie brawa dla bylego goalkeepera francuskiego Nice.

Nastepnie mielismy w meczu kilkuminutowa przerwe. Grozne zderzenie Girouda z Coquelinem. Defensywny pomocnik Arsenalu z zakrwawionym nosem przez dluzszy czas byl opatrywany na murawie The Emirates, ale wrócil ostatecznie do gry.

A tymczasem swietny rajd przeprowadzil Colemana prawym skrzydlem i jeszcze lepsza pilka obsluzyl Lennona, który pare minut wczesniej zameldowal sie na murawie za Mirallasa. Wypozyczony pilkarz z Tottenhamu uderzyl mocno na bramke Ospiny, ale jednak wprost w rece goalkeepera Arsenalu.

Kolejna zmiane przeprowadzili The Toffees. Wszedl Naismith za Besicia.

Zólta kartka dla Koscielnego w 78. minucie. Druzyna Arsenalu w tej sytuacji mogla mówic o sporej dozie szczescia. Beznadziejne podanie Paulisty nie zdazyl przejac jeszcze przewracajacy sie Koscielny, ale Francuz faulujac Lennona poniekad pomógl defensywie Arsenalu przed wielce mozliwa strata wyrównujacej bramki.

Kanonierzy od czasu do czasu probowali wychodzic z kontratakami. Znów próbowal Ozil po dobrym podaniu Cazorli, ale obecny Mistrz Swiata w dogodnej okazji uderzyl bardzo niemrawo, co pozwolilo defensywie Evertonu wybic pilke na rzut rozny.

Kolejna zmiane dokonali gospodarze. Z boiska zszedl Oxlade-Chamberlain za Rosicky’ego, a goscie wprowadzili Gibsona za Barry’ego.

Nastepna dobra interwencja Ospiny, po ostrym starciu z Lukaku.

Druga zmiana Arsenalu. Kompletnie dzisiaj niewidocznego Sancheza w 87. minucie zmienil Welbeck.

I chwile pózniej trzecia korekta Arsene’a Wengera. Niezwykle poturbowanego dzisiaj Coquelina zmienia Calum Chambers.

2-0! Tomas Rosicky! Dobre zgranie pilki glowa Girouda na skrzydlo do Ozila. Ten natychmiast wypatrzyl przed polem karnym Rosicky’ego. Czech dlugo sie nie zastanawiajac uderzyl na bramke Howarda i ta zapewne zostalaby wybroniona przez Amerykanina, ale tor lotu pilki po drodze zmienil Jagielka, co zupelnie zmylilo etatowego goalkeepera Evertonu.

Sedzia doliczyl 7. minut, ale zespól Roberto Martineza juz nie wierzyl, ze da sie odwrócic losy tego spotkania.

Co innego gospodarze. Moglo byc juz 3-0. Niewiele do bramkowego dubletu zabraklo Giroudowi.

W koncowych minutach spotkania goscie starali sie jeszcze o chocby honorwa bramke, ale ostatecznie wyjezdzaja z Londynu z zerowym wkladem bramkowym w to spotkanie, a dwubramkowym bagazem.

Arsenal – Everton 2:0 (1:0)