Pod lupa. Raport U-21: Derby County – Arsenal 1:0 (0:0)

Karwello Aktualności 4 Komentarze

Seria Pod Lupa to nowosc na naszej stronie. Bedziemy tutaj sledzic poczynania zawodników U-21. Wraz z meczem, bedzie tu pojawiac sie krótkie jego streszczenie i wlasne spostrzezenia. Zapraszamy!

——————–

Poczatek meczu byl pod dyktando druzyny gospodarzy. Oddali kilka groznych strzalów i kontrolowali gre. Malo brakowalo, a juz w 5 minucie przegrywalibysmy 1-0, lecz z kilku metrów do bramki nie trafil napastnik Derby. W nastepnych minutach to Arsenal przejal inicjatywe, glównie za sprawa dobrej gry w srodku pola. Krystian Bielik dobrze pracowal w defensywie, a Crowley napedzal ataki. Niestety kilka groznych strzalów i dosrodkowan nie skierowaly pilki do siatki. Na przerwe schodzilismy przy stanie 0-0. Druga polowa rozpoczela sie koszmarnie. Dwa rzuty wolne dla Derby: na poczatek Kanonierów ratuje slupek, a nastepnie poprzeczka. Stale fragmenty gry zawodnicy w bialych strojach opanowali do perfekcji. Jesli rzuty wolne nie przynosza skutku to moga to zmienic rozne. I tak dwa pierwsze dosrodkowania sprawily jeszcze „tylko” mase klopotu, tak juz za trzecim razem, Iliev zostal pokonany przez Calero. Po utracie gola zawodnicy z Londynu obudzili sie. Kilka ataków zaowocowalo szansami na gole, glównie za sprawa Bielika i Maitlanda-Nilesa. Polak doszedl do glówki w polu karnym i strzelil w strone bramki. Goalkeeper wybil pilke z linii koncowej. Niles oddal potezny strzal w swiatlo bramki, lecz prosto w bramkarza, który z problemami wylapal pilke. Po tym strzale sedzia dzisiejszego spotkania zakonczyl spotkanie. Derby wygralo u siebie z Arsenalem 1-0 po bramce Calero.

Derby na dzien dzisiejszy zajmuje druga pozycje ze strata zaledwie dwóch punktów do prowadzacego Midllesbrough. Mlodzi zawodnicy Arsenalu zajmuja natomiast piata pozycje ze strata az osmiu punktów do lidera.

Warto takze skomentowac wystep Krystiana Bielika. Wedlug mnie zasluzyl on na miano najlepiej prezentujacego sie zawodnika Arsenalu w tym meczu. Polak, choc wszedl w mecz niepewnie, zaliczal straty i niedokladne podania, tak pózniej nabral nieco wiecej pewnosci, co poskutkowalo lepsza gra. Nie bal sie wziac ciezaru gry na siebie. Walczyl o kazdy metr boiska i popisal sie dobrymi odbiorami.

Derby County: Ross-Lowe-Hanson-Sharpe-Hendrie-Guy-Koblenz-Bunjaku-Calero-Thomas-McDonald

Arsenal: Iliev-Ormonde-O’Conor-Dobson–Kamara-Bielik-Maitland-Niles-Crowley-Iwobi-Akpom-Zelalem