Giroud zapewnia trzy punkty na ciezkim terenie! Newcastle United – Arsenal 1:2 (0:2)

fkobi14 Aktualności 63 Komentarze

Kanonierzy odnosza swoje szóste ligowe zwyciestwo z rzedu pokonujac na St James’ Park Newcastle United – 2:1. Po pierwszych trzech kwadransach gry wydawalo sie, ze bedzie to kolejna latwa wygrana podopiecznych Arsene’a Wengera. Wychodzac jednak na druga polowe spotkania Kanonierzy poczuli sie zbyt pewni siebie. Szybko strzelona kontaktowa bramka pobudzila Sroki do szalenczego ataku, ale ostatecznie nie uchronila przed porazka z Arsenalem. Gole w tym spotkaniu strzelali: niezawodny Olivier Giroud (strzelec dwóch zwycieskich bramek), a dla gospodarzy – Moussa Sissoko.

Mecz od pierwszych chwil stal na dosc wysokim poziomie. W 13. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Santiego Cazorle, w dobrej sytuacji znalazl sie Sanchez, ale strzal naszego napastnika zostal zablokowany przez jednego z obronców Newcastle.

W 22. minucie swietna akcje przeprowadzil tercet pilkarzy Sanchez-Giroud-Ramsey. Ten ostatni zamrnowal dobre podanie od Francuza, ale i tak sedzia odgwizdal pozycje spalona, której jednak nie bylo…

Dlugo czekac jednak nie musielismy na pierwszego gola w tym spotkaniu. Olivier Giroud wyprowadza Kanonierów na prowadzenie w 24. minucie! Swietna, dluga pilka Cazorli na pole karne z rzut wolnego. Welbeck przedluza zagranie Cazorli glowa do Girouda, a ten strzelajac szczesliwie (bo chyba kolanem) pokonuje Tima Krula!

Zaraz po wznowieniu gry, swietnym zagraniem popisal sie Sanchez. Wysoka pilke na skrzydlo w fantastyczny sposób opanowal Chilijczyk jednoczesnie kompletnie osmieszajac Gourffana. Nastepnie z koncowej linii podal do Danny’ego Welbecka przed pole karne. Anglik poslal mocne uderzenie z pierwszej pilki, ale ta jednak poszybowala obok bramki.

2-0! The Gunners nokautuja gospodarzy! Cazorla dosrodkowuje z rzutu róznego do idealnie ustawionego Giroud, a ten strzalem glowa nie daje szans Krulowi po raz drugi w odstepie czterech minut.

Do przerwy to londynczycy wciaz przewazali na murawie, ale wynik do koncowego gwizdka w pierwszych 45. minutach juz nie ulegl zmianie.

Po 15. minutach odpoczynku Newcastle natychmiast zadalo mocny cios. Juz tylko 2-1! Strzelcem bramki w 48. minucie Moussa Sissoko! Dobra akcje na prawym skrzydle rozegrali pomiedzy soba Taylor i Cabella. Francuz poslal doskonala pilke do niepilonwanego Sissoko w okolice 14. metra od bramki, a byly pilkarz Toulouse nie dal szans Ospinie.

Niestety The Gunners wyraznie cofneli sie po stracie bramki i druga polowa spotkania zaczela nalezec do graczy Johna Carvera. W 65. minucie po rzucie roznym strzalem glowa Ospine próbowal zaskoczyc Mark Wiliamson. Kolumbijczyk na szczescie wyszedl zwyciesko z tego pojedynku.

Chwile po tej sytuacji z dystansu próbowal zaskoczyc goalkeepera gosci – Janmaat. Atomowy strzal Holendra poszybowal jednak obok prawego slupka Ospiny.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadzil podwójna zmiane. Alexisa Sancheza zmienil Tomas Rosicky, a za Santiego Cazorle zameldowal sie na murawie Mathieu Flamini. Gospodarze tego meczu równiez dokonali zmiany chwile po londynczykach. Vurnona Anite zmienil Jonas Gutierrez.

Na dziesiec minut przed koncem meczu Kanonierzy przeprowadzili jedna z pierwszych akcji w drugiej odslonie meczu, a wlasciwie sam Danny Welbeck. Anglik wypuscil sobie pilke na skrzydle, po czym bez pardonu minal jednego z defensorów Srok i wpadl w pole karne. Byly gracz Manchesteru United oddal strzal na bramke, ale kat byl zbyt ostry, dlatego uderzenie Danny’ego bez problemu obronil Krul.

Newcastle wciaz przewazalo w statystyce posiadania pilki, ale nie wynikalo z tego nic pozytecznego. W 87. minucie Ayoze Perez oddal strzal z przed pola karnego, a dwa rykoszety po drodze mogly zaskoczyc w tej sytuacji Ospine. Byly bramkarz Nice wybil jednak pilke nogami, czym zazegnal niebezpieczenstwo spod wlasnej bramki.

Sedzia doliczyl 4 minuty gry, ale nic juz nie zmienilo sie znaczacego w tym meczu. Kanonierzy wywoza szczesliwe trzy oczka ze St James’ Park!

Newcastle United – Arsenal 1:2 (0:2)