Ladies: Notts County 1-1 Arsenal

Mumin Aktualności Podziel się opinią

Arsenal Ladies rozpoczynaja swój nowy sezon ligowy od remisu w wyjazdowym spotkaniu z Notts County 1-1. Bramke dla The Gunners w swoim debiutanckim wystepie strzelila Ubogagu. Patrzac po przebiegu spotkania byl to uczciwy rezultat.

Pedro Martinez Losa dokonal jednej zmiany w stosunku do wygranego pojedynku z Millwall Lionesses. Caroline Weir zmienila Carle Humphrey. Pierwsza polowa rozpoczela sie udanie dla gosci, którzy wykorzystujac wysoki pressing stworzyli sobie kilka groznych sytuacji. Potem jednak do glosu wrócily zawodniczki gospodarzy. Najpierw bliska celu byla Dani Buet, ale jej rzut wolny udalo sie wybronic Emmie Byrne. Potem jednak pilkarki Notts wykorzystaly rzut wolny i bramke zdobyla byla najlepsza Kanonierka – Ellen White.

W drugiej polowie mecz toczyl sie akcja za akcja. Dopiero na cztery minut przed koncowym gwizdkiem swojego debiutanckiego gola zdobyla wprowadzona w 66 minucie – Ubogagu. Jej strzalu z pólwoleja, z okolo 20 metrów, nie udalo sie wybronic Telford.

Obecnie na prowadzeniu jest Chelsea, która po dwóch meczach ma na swoim koncie komplet punktów. Drugi jest Manchester City z czterema oczkami, a trzeci Liverpool Ladies z 3 punktami w dwóch meczach.