4681[1]

Fabregas kontra Özil, Cazorla i Ramsey

Nolimits Aktualności 8 Komentarze

Cesc Fabregas szykowany jest na powrót w niedzielne popołudnie na Emirates Stadium po raz pierwszy, od kiedy opuścił Arsenal w 2011 roku. Wszyscy chyba przecieraliśmy oczy ze zdumienia, kiedy nasz klub nie zdecydował sie na wykupienie Hiszpana z Barcelony za 27 mln funtów. Ostatecznie były kapitan Arsenalu trafił latem do innego stołecznego klubu – Chelsea. 27-latek w trwającym sezonie zaliczył już 16 asyst w Premier League dla drużyny Mourinho, dodając do tego 3 bramki. Statystki przed jutrzejszym meczem wyraźnie pokazują, jak Fabregas przewyższa trio Arsenalu pod względem ostatnich podań.

fabregas-arsenal-stats[1]

Jak widać, pomocnik może swobodnie czuć się na czele klasyfikacji asystentów Premier League. Najbliżej niego jest jedynie Santi Cazorla. Fabregas stworzył także więcej szans na strzelnie gola w stosunku do ilości minut, niż jakikolwiek inny pomocnik Arsenalu w tym sezonie.

Komentarze 8

 1. Zdjęcie profilowe
 2. Zdjęcie profilowe
 3. Zdjęcie profilowe
 4. Zdjęcie profilowe
 5. Zdjęcie profilowe
 6. Zdjęcie profilowe
  gunners9

  A niech sobie gra gdzie tylko popadnie… Szanowałem go i był moim ulubieńcem, chciał zdobywać puchary z Barca a tu zonk i musiał wracać z podkulonym ogonem na wyspy :) Zobaczymy co dzisiaj pokaże w meczu jak dostanie krycie od naszych pomocników :) Liczę na 3:1 dla Arsenalu i policzek tego tam portugalczyka marnego :) COYG!!!!

 7. Zdjęcie profilowe
 8. Zdjęcie profilowe
  lukas

  Za każdym razem kiedy był przy piłce kibice go wygwizdywali, ale znalazła się część takich, która biła mu brawa kiedy schodził. Statystyki ma lepsze to prawda i nie oszukując się jest lepszy niż nasze trio. Mając Cesca i kilku innych świetnych graczy nie wygraliśmy nic, a teraz mamy puchar krajowy, tarczę i zagramy znowu w finale pucharu krajowego, tak więc jest progres.

Dodaj komentarz