4249[1]

Boss o powodach wolnego startu

Marcin2296 Aktualności 6 Komentarze

Arsene Wenger uważa, że powolny start Arsenalu w rozgrywkach Premier League jest spowodowany zeszłorocznym Mundialem. Kanonierzy mieli na nim 12 swoich zawodników, w tym trzech zwycięzców – Mesuta Özila, Pera Mertesackera i Lukasa Podolskiego.

– Mówiłem już wiele razy, że mieliśmy poważne kontuzje na początku sezonu, zaraz po Mistrzostwach Świata i nasz skład jest pełny dopiero od niedawna – zaczął.

– Mimo to, wciąż tracimy takich graczy, jak Jacka Wilshere’a w listopadzie i potem powtarza się to po raz kolejny. Nie było takiej sytuacji, w której wszyscy byli by do mojej dyspozycji. Zajęło nam trochę czasu, by znaleźć odpowiednią równowagę w drużynie. Wcześniej przez jej brak straciliśmy punkty na początku sezonu.

– Mecze wyjazdowe, takie jak ten ze Stoke były dla nas wielkim rozczarowaniem. Nasza defensywa okazała się niedojrzała i strata kilku piłkarzy odbiła się dla nas boleśnie. Jednak Arsenal od początku nowego roku pokazuje się z doskonałej strony w Premier League i Arsene Wengera bardzo cieszy ten progres.

– Widzę to bardzo pozytywnie, ponieważ chcesz by Twoja drużyna w ciągu sezonu dojrzewała i stawała się coraz lepsza. Spotkaliśmy się z nie lada wyzwaniem, bowiem Chelsea nie spuściła nogi z gazu w walce o mistrzostwo i byli bardziej konsekwentni w swoich poczynaniach od samego początku do końca. Z tego właśnie powodu nie dogoniliśmy ich.

– Ogólnie rzecz biorąc, czujemy, że poczyniliśmy progres – zakończył.

Komentarze 6

  1. Zdjęcie profilowe EdekSilva9
  2. Zdjęcie profilowe Nolimits
  3. Zdjęcie profilowe
  4. Zdjęcie profilowe
  5. Zdjęcie profilowe
  6. Zdjęcie profilowe Nolimits

Dodaj komentarz