2471[1]

Per: Nasz atak jest momentami nieprzewidywalny

Mumin Aktualności Podziel się opinią

Arsenal kontynuuje swoją znakomitą formę w tym roku kalendarzowym.

Z 22 meczów we wszystkich rozgrywkach wygrał aż 18. Per Mertesacker pochwalił w szczególności atak Kanonierów, który określił mianem nieprzewidywalnego.

– Jesteśmy bardzo nieprzewidywalni w ataku. Nawet dla mnie jest to czasem dziwne! Czasami gubimy równowagę pomiędzy formacjami, ale czasami jesteśmy niesamowici i skoncentrowani na grze – rozpoczął Niemiec.

– Chcemy zająć takie miejsce w lidze, które pozwoli nam na bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Mistrzostwa już nie wygramy, ale obecna forma to może być dobry prognostyk przed kolejnym sezonem. W tegorocznym sezonie musieliśmy dodatkowo zmierzyć się na początku w ciężkim dwumeczu z Besiktasem.

– To nasz jeden cel, a kolejnym jest zdobycie FA Cup. Niesamowicie byłoby obronić ten tytuł. To aspekty, na których skupiamy się obecnie.Dzięki wygranej z Hull Arsenal przedłużył swoją serię wygranych spotkań. Obecnie wynosi ona 10 meczów. Mertesacker przyznaje, że zespół poczynił ogromne postępy w porównaniu z początkiem sezonu.

– To dla nas wspaniałe zwycięstwo. Mieliśmy sporo luzu przed ostatnim meczem, ale walczyliśmy z drużyną, która broni się przed spadkiem. Pojedynek był trudny, ale cieszy nas sposób w jaki wygraliśmy – dodał.

– Uważam, że nasz rozwój w 2015 roku jest niesamowity. Wszyscy chcą zakończyć sezon na jak najwyższej pozycji w lidze. Sposób w jaki to czyniliśmy na przestrzeni ostatnich lat jest wart odnotowania – zakończył.

Dodaj komentarz