5393[1]

Najbogatszy człowiek Afryki chce kupić udziały Arsenalu

Mumin Aktualności Podziel się opinią

Kolejny egzotyczny inwestor w Arsenalu? Jak donosi Bloomberg, a za nim The Guardian, najbogatszy człowiek Afryki – Aliko Dangote – wciąż ma nadzieje na zakup większościowego pakietu akcji Arsenalu.

Dlaczego wciąż? Ponieważ osoba Nigeryjczyka w mediach pojawiła się już w 2010 roku, kiedy to chciał zakupić część akcji od Lady Niny Bracewell-Smith. Majątek Dangote szacuje się na 10,4 miliarda funtów. Głównymi obszarami działalności przedsiębiorcy są rynki cukru, mąki i ropy naftowej. Obecnie pakiet większościowy klubu należy do Stana Kroenke. Na drugim miejscu plasuje się uzbecki magnat – Uliszer Usmanow, który posiada około 30% akcji.

– Wciąż wierzę, że pewnego dnia kupię akcje Arsenalu po dobrej cenie. Mógłbym je kupić choćby teraz, ale nie po tak zawyżonej kwocie, jakiej oczekują ich właściciele. Mam swoją strategię – powiedział Dangote dla magazynu Bloomberg.

– W najbliższych latach przeznaczymy na inwestycje 16 miliardów dolarów. Chciałbym rozwinąć mój obecny biznes i wnieść go na wyższy poziom. Najpierw zakończę tę sprawę, a potem kto wie.

– [Wenger] potrzebuje zmienić trochę swój styl gry. Potrzebują nowego kierunku w swojej grze – zakończył.

Dodaj komentarz