Arsenal's manager Wenger smiles as he stands in the dugout before their English League Cup soccer match against Newcastle United in Newcastle

Wenger o nowej pozycji Cazorli

Marcin2296 Aktualności Podziel się opinią

Santi Cazorla, według swojego obecnego trenera jest wzorem dla młodych środkowych pomocników.

Hiszpan początkowo swoją karierę w Arsenalu zaczynał grając tuż za napastnikiem, bądź na lewym i prawym skrzydle. Jednak niedawno jego boiskowe ustawienie się zmieniło i obecnie partneruje Francisowi Coquelinowi w środkowej strefie. Ostatnia asysta Cazorli z meczu z Hull City, była jego 28. od kiedy dołączył do klubu z północnego Londynu. Żaden piłkarz grający w Premier League od 2012 roku, nie może poszczycić się takim wynikiem.

– To wynika z jego umiejętności technicznych i inteligencji. Jest wzorem do naśladowania. Patrzysz na jego grę dla reprezentacji Hiszpanii i myślisz sobie, że nie jest to piłkarz stworzony do Premier League – zaczął.

– Jest idealnym przykładem na to, że nie ma znaczenia jak wysoki jesteś, bo liczy się to, jak dobry jesteś. Ponadto jest mądry i pokazuje, jak ważne jest, by być obunożnym pomocnikiem.

– Tak, wychodzi na to, że jego nominalną pozycją będzie ta, na której gra teraz. Jest w takim wieku, gdzie jego doświadczenie będzie bardziej przydatne w pomocy, niż na flankach. Jego jakość techniczna i doświadczenie są bardzo ważne – zaczął.

Dodaj komentarz