904[1]

Wenger: Nie chcę przegapić najlepszego wieku dla Walcotta

Marcin2296 Aktualności Podziel się opinią

Arsene Wenger twierdzi, iż nie chce przegapić „złotego wieku” dla Theo Walcotta, pozwalając mu odejść do innego klubu.

Angielski napastnik przez 12 miesięcy nie grał w piłkę i obecnie o miejsce w składzie rywalizuje z Alexisem Sanchezem i Aaronem Ramseyem. Olivier Giroud ostatnimi czasy także dobrze gra, jako środkowy napastnik, jednak Wenger uważa, że nie jest jeszcze za późno na zmianę pozycji dla Walcotta.

– Kupiłem go z Southampton, gdy miał 17 lat, ponieważ wierzyłem w jego umiejętność dobrego wykańczania akcji i wyczucia czasu w jego rajdach, które były bardzo przemyślane – wyjaśnił menadżer.

– Znajduje się teraz w najlepszym wieku. Najlepszy wiek dla napastnika to od 26 do 32, więc nie chcę go przegapić w przypadku Walcotta.

– Uważam, że pozycja środkowego napastnika będzie dla niego. Pracuję z nim nad dwoma pozycjami, czyli napastnika i skrzydłowego. Jakość jego biegów jest fanastyczna z szybkoscią, jaką posiada. Kiedy był młody, to często marnował sytuacje strzelecki, ale teraz znacznie się poprawił.

– Wciąż może być przemianowany na napastnika. Został obadrowany umiejętnościami do gry na tej pozycji, ale posiada też zupełnie inne cechy. Olivier Giroud posiada siłę fizyczną, dobrze gra tyłem do bramki i jest w stanie grać głową. Theo to facet, którego gra opiera się na sprintach i wbieganiu za obronę rywala.

– Kocha ten klub i myślę, że chce tu zostać. Z całego składu jest piłkarzem, który rozegrał najwięcej spotkań dla nas. Nikt nie ma ich teraz więcej. Myślę, że rozegranie 202 meczów oznacza, że jest częścią nas – zakończył.

Dodaj komentarz