Arsenal Open Training Session

Wenger: Jestem niezwykle zadowolony z pozyskania Koscielny’ego

Mumin Aktualności 2 Komentarze

Arsene Wenger przyznał, że jest zadowolony i usatysfakcjonowany obecnym zaangażowaniem Laurenta Koscielny’ego w sukcesy drużyny. Francuz dołączył do Arsenalu z Lorient w 2010 roku i nie był znanym zawodnikiem.

Obecnie jednak stanowi jeden z głównych filarów defensywy Kanonierów.

– Gdy do nas dołączył brakowało mu bardzo doświadczenia. Jego potencjał zrobił na mnie ogromne wrażenie, gdy go obserwowałem we Francji, choć tam też nie emanował pewnością siebie – powiedział Wenger w oficjalnym przedmeczowym programie.

– Teraz ma stabilną formę. Prezentuje spokój, technikę, dobrze czyta grę, ma boiskową inteligencję, a co najważniejsze czuje się na nim pewnie.

– Rozwinął się i przeszedł kilka trudnych momentów, które są częścią procesu rozwoju. Swoją karierę rozpoczął późno, więc musiał nauczyć się odpowiedzialności.– Bardzo mi miło patrzeć, jak wykorzystuje swój potencjał. Na początku nikt o nim nie wiedział, a zawsze podczas rozmów z ludźmi każdy mówi o głośnych nazwiskach. Czasami to bardzo budujące, gdy udaje Ci się pozyskać piłkarza, który ma w sobie wielki potencjał, choć nikt o nim nie wie – kontynuował.

– On naprawdę prezentuje wysoki poziom. Istotne jest, aby tacy ludzie dostawali swoje szanse w życiu.– Najlepsze dla Ciebie jest to uczucie, gdy twój transfer okazuje się trafny. Wtedy czujesz, że zrobiłeś coś wielkiego dla klubu i siebie – zakończył.